Deltakere i Biofilm CrossTalk

Fra UiO

Navn Telefon E-post Emneord
Fernanda Cristina Petersen Professor +47-22840312 +47-91186028 (mob) f.c.petersen@odont.uio.no mikrobiologi, streptokokker, genetisk kompetanse, biofilm, signalering, normal flora, patogener
Anne Aamdal Scheie Professor emeritus +47-22840359 +47-92229528 (mob) a.a.scheie@odont.uio.no Biofilm, Biofilm inhibition, Bacterial communication interference, Quorum Sensing, Synthetic thiophenones, Microbiology
Karl Schenck Professor +47 22840360 +47 92809296 (mob) karl.schenck@odont.uio.no Forsvar mot infeksjon og immunregulering i munnhulen, periodontitt, oral lichen planus
Heidi Aarø Åmdal Overingeniør +47 22 84 02 83 +47 402 31 403 (mob) h.a.amdal@odont.uio.no Biofilm, Celledyrking, DNA-isolering, RNA-isolering, cDNA-syntese, PCR & Q-PCR, Bioanalyzer
Ali-Oddin Naemi Senioringeniør +47-22840311 a.o.naemi@odont.uio.no Bakteriell Biofilmteknikker; Statisk & flow system, PCR, RT-PCR, Celledyrkning, C. elegans, CLSM
Olaf Joseph Franciscus Schreurs Overingeniør +47-22840361 o.j.f.schreurs@odont.uio.no Histologi, Immunohistokjemi (IHC), In situ hybridisering (ISH), Mikroskopi, Western Blott (WB), Celledyrkning
Stian Engen Rådgiver +47-22840262 stian.engen@mn.uio.no Forskerutdanning, Opptak, Studieadministrasjon
Gabriela Salvadori Silva Stipendiat g.s.silva@odont.uio.no
Ingun Lund Witsø
Kjersti Sturød Stipendiat +47-22840336 kjersti.sturod@odont.uio.no antibiotikaresistens, metagenomics
Maren Bråten Solhaug Stipendiat +47-22840397 +47 228440343 m.b.solhaug@odont.uio.no
Gro Herredsvela Rørvik Stipendiat +47-22840256 g.h.rorvik@odont.uio.no
Roger Junges Forsker +47-22840340 roger.junges@odont.uio.no Mikrobiologi, immunologi, molekylærbiologi, genetisk kompetanse, signalering, patogener, normal flora, molekylær mikrobiologi
Rabia Khan Postdoktor +47-22840341 rabia.khan@odont.uio.no Bakteriell signalering, genetisk kompetanse
Inger Johanne S. Blix Førsteamanuensis +47-22852097 i.j.s.blix@odont.uio.no

Andre deltakere