Personer med emneord «Sosialantropologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Anderson, Astrid Seksjonsleder +47 22857170 +47 99250434 (mob) astrid.anderson@ub.uio.no Bibliotek, Ledelse, Forskningsstøtte, Sosialantropologi, Papua Ny-Guinea, Melanesia
Caspersen, Håkon Aamot Postdoktor h.a.caspersen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Intelligens, IQ, Kunstutdanning
Fuglerud, Øivind Professor +47 22859992 oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Hamelink, Wendelmoet Forsker +47 22858704 +47 94065236 (mob) wendelmoet.hamelink@stk.uio.no Feministisk teori, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Religion, Narrative studier, Syria, Midtøsten, Kurdere, Disapora, Flyktningstudier
Karlgård, Tone Cecilie Simensen Universitetslektor +47 22859956 +47 98649563 t.c.s.karlgard@khm.uio.no Sosialantropologi, Utstillinger, museologi, Museumspedagogikk, Prosjektledelse, Etnografi
Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Lien, Marianne Inez Universitetsbibliotekar +47 22858630 93009063 m.i.lien@ub.uio.no Biblioteks- og informasjonsvitenskap, Undervisningsutvikling, forskerstøtte, PhD, informasjonssøk, sosiologi, sosialantropologi, kjønnsforskning, læringsmiljø.
Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47 22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Vasstveit, Inger Kristine i.k.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Wang, Tone Seniorrådgiver +47 22851915 97021201 tone.wang@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Utstillinger
Ween, Gro Birgit Professor +47 22845919 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Australia, Sosialantropologi, Etnografi, Urfolk, Menneske-dyr relasjoner, Verdensarv, Rettigheter, Forvaltning, Materialitet
Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47 22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi