Energisparingstiltak på OD

Ledelsen ved UiO har besluttet å innføre tiltak for å redusere energibruk pga. høye strømpriser og økte kostnader. Redusert temperatur i bygningene er et av tiltakene. Tiltakene for OD trer i kraft fra 2/1 2023.

Sommerbilde av bygningene i Geitmyrsveien 69/71

Det odontologiske fakultet, Geitmyrsveien 69/71. Foto: Ingar Storfjell, OD/UiO

Lavere temperatur i bygningene – ikke lavere enn 19 grader. Tiltaket tilpasses klinikkvirksomheten på OD.

  • Temperaturen i klinikkene holdes på 21 grader ettersom personalet må arbeide i kortermede frakker av hensyn til hygiene.
  • OD ønsker at det også skal være 21 grader i Ferdighetssenteret på Domus Medica. Eiendomsavdelingen undersøker om dette kan løses.
  • UiO har ikke mottatt melding fra FHI om endringer i inneklimaet for Klinisk forskningslab i Lovisenberggaten 6.
  • UiO har ikke mottatt melding fra OUS om endringer i inneklimaet for Domus Odontologica.
  • Ventilasjonen skrus av etter kl. 16.00. Dette skal ikke ha betydning for bruk av våre lokaler.
  • Dersom temperaturen faller under 19 grader (eller 21 grader i klinikkene), eller du har behov for spesiell tilrettelegging, ta kontakt med nærmeste leder.

Vær bevisst og bidra med enkle energisparende grep: Vi oppfordrer derfor alle ansatte og studenter til å skru av lyset når rom ikke er i bruk. 

Bakgrunnen for tiltakene som ledelsen ved UiO har vedtatt finner du på denne nettsiden, der UiO legger ut relevant informasjon: Energisparing på UiO

Institutt for oral biologi, Gaustad
Institutt for oral biologi. Foto: Ingar Storfjell, OD/UiO
Ferdighetssenteret
Ferdighetssenteret. Foto: Ingar Storfjell, OD/UiO

 

Publisert 22. des. 2022 14:10 - Sist endret 15. mai 2024 12:19