Markeringen fant sted i vestibylen i Geitmyra fra kl. 07:30 til 09:00. Her ble studenter og ansatte ønsket velkommen med kaffe, te, boller og en hyggelig prat om håndhygiene og smittevern. I tillegg ble det vist informasjonsfilm, og tilegg til kaffe og boller kunne man også få testet sin egen komptanse om smittevern ved å ta en quiz.
Bente Olin Teigmo, Ada Bekkelund, Rigmor Schøne, Marina Janjusevic, Parivash Panahkhahi og Else Harder stod for gjennomføringen av arrangementet. De bidro til å øke bevisstheten rundt viktigheten av god håndhygiene i det daglige – både i klinisk arbeid og ellers.
Markeringen ved fakultetet er del av den nasjonale kampanjen for Verdens håndhygienedag, og understreker hvordan enkle smitteverntiltak er avgjørende for å bekjempe antibiotikaresistens – en av de største truslene mot folkehelsen i vår tid.